Hackathon


W związku z sytuacją zdrowotną w Polsce Bydgoski Klaster Informatyczny uprzejmie informuje o PRZEŁOŻENIU terminu IV MIĘDZYNARODOWEGO BYDGOSKIEGO HACKATHONU.

Nowy termin to druga połowa października 2020. Dokładna data zostanie do Państwa przesłana we wrześniu.

Prosimy o zrozumienie – bezpieczeństwo naszych Uczestników – WASZE BEZPIECZEŃSTWO – przede wszystkim!

W związku z nową datą zapisy Uczestników będą prowadzone od nowa.

Proponujemy pozostawanie w kontakcie z nami przez obserwowanie profili Bydgoskiego Klastra Informatycznego na Facebook’u, LinkedInie oraz strony Bydgoski Hackathon na MeetUpie, oraz oczywiście strony bki.org.pl.

Jeżeli mielibyście Państwo propozycje, jak uatrakcyjnić Bydgoski Hackathon, prosimy o zgłaszanie pomysłów na Facebooku, LinkedInie lub Meetupie albo mailem do naszego biura (biuro@bki.org.pl) – obiecujemy że poważnie rozważymy każdą propozycję (propozycje z poprzedniego Hackathonu w większości udało się wdrożyć).

W tym trudnym czasie życzymy Państwu DUŻO ZDROWIA!

Zarząd i Biuro Bydgoskiego Klastra Informatycznego


Bydgoski Hackathon do czterech lat jest organizowany przez Bydgoski Klaster Informatyczny. W 2020 roku organizację konkursu wspomaga Agencja Marketingowa TANDEM,  przy aktywnej współpracy bydgoskiej społeczności IT. Formuła międzynarodowa i ponadregionalna (nowość w 2020 roku) gwarantuje, że przed przedstawicielami bydgoskich firm branży IT zaprezentują się licznie prawdziwi pasjonaci programowania, w tym najzdolniejsi i najambitniejsi  studenci informatyki, także spośród krajowych i zagranicznych uczelni współpracujących ze zrzeszonymi w Bydgoskim Klastrze Informatycznym szkołami wyższymi


Ideą IV Międzynarodowego Bydgoskiego Hackathonu jest propagowanie informatyki w Bydgoszczy oraz promowanie najzdolniejszych młodych programistów i najefektywniejszych zespołów biorących udział w turnieju, a ponadto integracja środowiska branżowego oraz nawiązywania współpracy między przedsiębiorcami a instytucjami edukacyjnymi kształcącymi ich przyszłych pracowników.


Dobór tematów (które są tajemnicą aż do oficjalnego rozpoczęcia turnieju) sprawia, że rozwiązania stworzone podczas tego wydarzenia mają szansę poprawić jakość cyfrowego życia mieszkańców naszego kraju.

Uczestnicy pracować będą na własnym sprzęcie (należy przynieść swój laptop/komputer), natomiast organizator zapewnia dostęp do bezprzewodowego internetu. Organizator zapewnia uczestnikom turnieju wyżywienie począwszy od kolacji 27.03.2020 r. (szczegóły w Programie).


Bydgoski Hackathon to spotkanie pasjonatów programowania. Uczestnicy mogą rejestrować się indywidualnie lub drużynowo. Po utworzeniu zespołów, uczestnicy przystępują do pracy – koncepcyjnej, twórczej, programistycznej – i w czasie jednej, pełnej doby tworzą innowacyjne i pomysłowe rozwiązania. Sprzyjająca atmosfera pozwala pobudzić kreatywność uczestników oraz podzielić się wiedzą i doświadczeniem. W trakcie prac można liczyć na pomoc mentorów – doświadczonych programistów z firm zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Informatycznym.

Edycja roku 2020 będzie rozszerzona o panele merytoryczne z dziedziny informatyki, odbywające się przed rozpoczęciem turnieju, także dla publiczności nie zaangażowanej bezpośrednio w rywalizację programistów.


Od trzech lat Bydgoski Hackathon spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem. Z badań ewaluacyjnych wynika, że uczestnicy szczególnie docenili merytoryczny charakter wydarzenia, ocenili całość jako wciągające przeżycie, pouczające, pożyteczne dla pasjonatów programowania. Organizatorzy Bydgoskiego Hackathonu szczycą się aktywnym udziałem uczestników i twórczą wymianą poglądów. Należy też wspomnieć, że zwycięzcy pierwszych edycji często znajdowali pracę w patronujących turniejowi firmach, a następnie – już jako wolontariusze i mentorzy pomagali organizować kolejne edycje turnieju i udzielali cennych wskazówek młodszym koleżankom i kolegom.

Zakładamy, że w planowanym na marzec wydarzeniu weźmie udział około 100 uczestników i ponad 100 dodatkowych osób z publiczności, przede wszystkim z Bydgoszczy, ale także z innych, bliższych i bardziej odległych miast i uczelni​

Zamiana języka